12 Kasım 2010 Cuma

Almina'nın Kitapları - 03: İlk Adımlar Dizisi: Hayvanlar - Küçük Pembe YatağımAlmina'ya Dünya Çocuk Kitapları Haftası nedeniyle iki yeni kitap aldım. Aslında iki kitap daha sipariş etmiştim ancak D&R temin edemedi, bende iptal etmek zorunda kaldım. Genelde internetten kitap alışverişi yaptığım için bazen böyle talihsizlikler olabiliyor. Kendinizi yeni kitabınıza hazırlarken bir de bakıyorsunuz temin edilemiyor ve kavuşma hayaliniz suya düşüveriyor. Son siparişimde de bunu yaşadım.
Almina elbette henüz farkında değil bu haftanın anlam ve önemini. Ancak oyuncaklarından çok kitaplarıyla vakit geçirdiği için yeni kitapların gelmesini de sevinç ile karşıladı.
İlk kitabımız Net yayınlarından. "İlk Adımlar Dizisi" başlığı altında birbirinden farklı kitaplar var. Diğer sipariş ettiğim ancak temin edilemeyen kitabımız aynı serinin "Sözcükler" kitabıydı. İlk Adımlar Dizisi'nin 12-18, 18-24 ve 24-36 ay dönemlerine ayrılmış, Sözcükler, Hayvanlar, Çiftlik, Renkler gibi kitapları var. Ay olarak sınıflandırılması çok hoş bir yaklaşım olmuş. Ancak kitapların basımı sanıyorum azaldığı için sadece D&R değil farklı sitelerde temin edemiyorlar. Bizim kitabımız 12-18 Ay "Hayvanlar" kitabı. Kitapda kedi, köpek, koyun, ördek, tavuk gibi ilk öğrenilen hayvanlar yer alıyor. Resimler çok güzel ve bir sayfada örneğin anne kedi yer alırken karşı sayfada yavru kedi yer almakta.
Diğer kitabımız daha ilgi çekici. "Küçük Pembe Yatağım" kız bebekler için hazırlanmışken minik beylerde unutulmamış. Onlar için de "Küçük Mavi Yatağım" hazırlanmış. Kitaplar aslında 1'den 10'a kadar hazırlanmış bir sayma kitabı. Ancak farklı amaçlara da hizmet etmekte. Örneğin yalnız yatmak istemeyen bebekler için "yalnız yatılması" mesajı içermekte. Her sayı ile yeni kelimeler ve nesneler öğrenilmekte. Kitap gerçekten de bir yatak gibi tasarlanmış ve resimde gördüğünüz gibi bir bebek kafası var. İşte sayfaları açtıkca bebeğin kendisine ulaşıyorsunuz. Pijamalarını giymiş, yatağına yatmış. Almina ilk başta o bebeği yerinden kaldırmak istedi ancak durumu bir kaç kez izah edince artık o bebeğin orada "eee" yaptığını anladık.
Kitaplar güzeldir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...