25 Şubat 2011 Cuma

İlkim Öz - Anneler ve Kızları

 
Elbette her evladın yeri ayrı, kızı erkeği yok. Ama anne-kız arasındaki farklı bir ilişki vardır. Hemcins olmalarından kaynaklanan. Aynı şey eminim baba - oğul için de geçerlidir.
İç kapakta:
"Bir kızınız varsa şanslısınız...Çünkü o sizin ömür boyu en iyi arkadaşınız olacak; ancak zor günleri elele ve omuz omuza atlatabilirseniz" diyor İlkim Öz çok doğru. Kendimden de çevremden de bilirim "kızım en iyi arkadaşım" söylemlerini. Bende kızım büyüyünce onunla sinemaya gitme, kahve içme, müze gezme hayalleri kuruyorum.

Anne - kız en iyi arkadaş olabilirlerken yapılan yanlışlarla bir anda tam tersi etkilerde yaşanabilir ilişkilerinde. İşte bu güzel kitapta bunlar annelere gösteriliyor. Kitap okuyup kaldıracağınız bir kitap değil asla. Kızınız büyüdükçe, aklınıza sorular takıldıkça dönüp dönüp okunacak bir kitap. Doğduğu andan, onun anne olmasına kadar her dönem tek tek inceleniyor. Sorunları tespit ederek çözüm önerileri sunuyor.

Dili sade, akıcı. Okurken acaba ben böyle bir durumla karşılacaşak mıyım? diye düşünmekten kendimi alıkoyamadım. Ama iyi ki bu kitabı buldum ve okudum. Kendimi daha iyi hissediyorum. En azından neler ile karşılaşabilirim onu biliyorum. Bu büyük bir lüks.

Kızı olanların mutlaka okumasını tavsiye ediyorum. Çok güzel hem öğretici hem de keyifi bir kitap. Tüm anne ve kızlarının daima iyi dost olması dileği ile...
 

 Tarçınlı Kurabiyem ve ben


Anneler ve Kızları, İlkim Öz, Remzi Kitabevi, 2010 - İstanbul, ISBN: 978-14-1397-0, 190 Sayfa
6 yorum:

 1. Ben de bu kitabı,yeni kızı olacak bir arkadaşıma almıştım,o da çok beğenmişti.Ben de bu kitabın anneler ve oğulları versiyonunu bekliyorum:)

  YanıtlaSil
 2. paylaşım ıcın tesekkurler. faydalı bır kıtap.

  YanıtlaSil
 3. Ben de okumadan çok sevdim kitabı... Paylaşım için teşekkürler, hissettiklerini birebir bende yaşıyorum, büyümesini sabırsızlıkla bekliyor; Allahımdan o günleri görebilmeyi diliyorum. :))

  YanıtlaSil
 4. Sana sormuştum ya; edebi mi çocuk gelişimi mi diye? çocuk gelişim deseydin bu kitabı alacaktım :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...