7 Şubat 2011 Pazartesi

Parmak Fırçadan Normal Fırçaya

Uzun bir süredir dişlerimizi parmak fırça ile temizliyorduk. Son zamanlarda Almina dişlerini fırçalarken, parmağımı ısırmaya başlamasıyla normal fırçaya geçme vaktinin geldiğine kanaat ettim:) Zaten banyoda bizim fırçalarımızı görünce onları istiyordu. Şimdi kendine ait pembe, şeker mi şeker bir fırçası oldu.

Macun konusunda karasızım. R.O.C.S.'un bebekler için ürettiği yutulabilir macunları var. Ihlamurlu ve papatyalı seçenekleriyle gayet güzel görünüyorlar. Ancak dediğim gibi hala kararsızım. En iyisi doktorumuza sormak hatta daha da iyisi gittiğimiz Özel İlgi Çocuk Sağlığı merkezinde diş hekimi var ona sormak.


Almina fırçayı görünce ne yaptı diye sorarsanız. Deli oldu. Çok seviyor bu fırçalama işini umarım her zaman bu merakı devam eder.

4 yorum:

 1. merhaba, Ayaz'in doktoru dis macunu onermemisti, biz hala kullanmiyoruz, ancak Ayaz bizde gordugu icin istiyor.. merak ettim sizin dis hekiminin onerisini, daha sonra paylasirsaniz sevinirim..

  YanıtlaSil
 2. Evet genelde önerilmiyor ancak belki bu yeni nesil diş macunları fikirlerini değiştirmiştir. Yorumunuz için teşekkür ederim öğrenince tekrar yazarım sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. kucukken macunsuz, 3 yasından sonra cocuk dıs macunları var, colgate'ın sıgnalınde var sanırım...

  YanıtlaSil
 4. Evet sevgili Zeynep tükürmeyi öğrenen kadar macun önerilmiyor ancak yeni ürün olan Rocs yutulabilir diyor o yüzden kafam karıştı. Sevgiler :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...