4 Ağustos 2011 Perşembe

Almina'nın Kitapları 17: Şirinler No:3 Herkes Okula


Mayıs ayını başında Real'de çocuk kitaplarına bakarken Almina bu Şirinler serisini farketti. Bir tanesini aldı ve bir daha da bırakmadı. Şirinler bizim çocukluğumuzun en güzel çizgi filmleri arasındaydı. Yarın gösterime girecek filmi ile tekrar gönüllerimiz kazanıyorlar. Bu arada filmi gerçekten merak ediyorum zira başrolde How I Met Your Mother dizisinden sevdiğim Neil Patrick Harris var. Kitaba dönersek bizim sevdiğimiz Şirinler sonbaharı bayramı için hazırlık yaparlar. Ancak hem dilbilgisi, hem de matemetik işlemlerinde bir çok hata yapar ve Şirin Baba'yı kızdırırlar. Şirin Baba herkesin okula tekrar dönmesi gerektiğini söyler ve dersler başlar. Ancak Obur Şirin için bu durum dayanılmazdır çünkü derste bir şeyler yemesine izin verilmemektedir. Bir gün okuldan kaçar ve ormana gider. Sonrasını kitaptan okuyun :)

Serinin diğer kitapları da ilgi çekici görünüyor. Kitabı diğer bir özelliği hikayenin arkasından çeşitli oyunların olması. Resim tamamlama, eşleştirme gibi oyunlarla yolculuk esnasında oyalanmak açısından da işe yarayabilir. + 4 olması sizi yanıtmasın hikaye gayet basit sanırım oyunlar için bu yaş önerisi.

Biz bu kitabımızı tatile götürmüştük ve otelin tv kanallarında Cartoon Network'de vardı, orada Şirinler'in çizgi filmine de rastlayınca Almina daha da çok sevdi. Şirinler sanırım büyük küçük herkesin sevdiği yaratıklar olarak kalmaya devam edecek.

Bu arada Almina'yı filme götürüp götürmemek de kararsızım. Eğer tüm sinemalarda 3D olarak gösterime giriyorsa zaten götürmem ancak 2D seçeneği varsa götürsem mi? Siz kaç yaşında götürmüştünüz kurabiyenizi sinamaya?Şirinler - 3 Herkes Okula
Pierre Cullford
GNR Kitap
+4

6 yorum:

 1. Himmm çok severim ben Şirinleri. Bu kitaptan ben de Ada'ya alayım

  YanıtlaSil
 2. :)) Şİrinler'i kim sevmez ;)

  YanıtlaSil
 3. Bende carrefour'dan aldım oğluma aynı kitabı. Haftasonu tatile gideceğiz, uçakta okuruz, arkasındaki bulmacaları yaparız diye düşündüm. Emre 3 boyutlu film izlemekten hoşlanmıyor. (gözlük büyük geliyor, rahatsız oluyor) Capitol'de 2 boyutlu sinema salonu genelde oluyor. Oraya gidiyoruz. Emre sinemada ilk filmini sanırım 3 yaşında izledi.

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Didem teşekkür ederim iyi okumalar dilerim :)

  YanıtlaSil
 5. Şirinler dendiğinde hep aklıma uslu çocuk olmak geliyor.Şirinleri görebilmek için hep büyüklerin yanında uslu olmaya çalışırdım :)))
  merak ettim bu kitabı ,istanbul a döndüğümde kuzuma almak isterim ,çok keyiflidir eminim :)

  YanıtlaSil
 6. Şİrinler ile tekrar bir araya gelmek gerçekten çok keyifli :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...