7 Ekim 2011 Cuma

Doğa Köşesi: Sonbahar


Artık aktivitelerimizi biraz farklı kılmaya ve geliştirmeye karar verdim. Bu ayla birlikte belli bir konu belirleyerek o konu etrafında duyusal, dil, sanat gibi farklı kollarda aktiviteler yapacağız. İlk konumuzu mevsimin sonbahara dönmesi nedeniyle "Sonbahar" olarak belirledim. Bunun için de ilk aktivitemiz doğayı izlemek ve sonbahardaki değişiklikleri gözlemlemek oldu. Akşam üstü dışarı çıkarak kozalak, yaprak, at kestanesi  topladık.


Karıncaları inceledik ve onlara depolamaları için ekmek verdik.

Ve sonunda topladıklarımız ile bir doğa köşesi hazırladık. Bu doğa köşemiz daha çok sonbahar temalı olduğu için Postcrossing ile gelen kartlardan da sonbahar temalı iki kartı arka fon olarak kullandık. Almina özellikle karıncaların harıl harıl çalışmalarına ve yaprak toplamaya bayıldı. Son güneşli günlerimizi de böyle değerlendirmek çok keyifli. Topladığımız bazı yapraklarla çok hoş sanat aktiviteleri yapıyoruz. Onlarda daha sonraki yazıların konusu olsun ;)

Doğa Köşemiz 

7 yorum:

 1. biz de yapalım çok güzel olmuş

  YanıtlaSil
 2. ınanılmaz bır etkınlık bılıyor musun. artık her sene kendılıgınden devamını getırecek, bızımkı getırıyor. oradan bılıyorum.

  YanıtlaSil
 3. Sevgili Öykü Duru teşekkürler

  Sevgili Zeynep çok hoş gerçekten doğayı tanımaları ve sevmeleri açısından katkısı büyük olacak eminim.

  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 4. bunu da çok beğendim, sonbaharla ilgili çalışmalara hemen başlıyoruz sayende :)

  YanıtlaSil
 5. Nihal'ciğim daha devamı gelecek :)) inşallah

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...