17 Ekim 2011 Pazartesi

Ekim Duyusal Havuzu (Sensory Tub): Sonbahar


Sensory Tub, Türkçe'ye Duyusal Havuz olarak çevrilebilir sanırım. Yabancı bloglarda çok sık karşılaştığım bu aktiviteyi uzun zamandır yapmak istiyordum. Ancak doğru zaman ne zaman bilemediğim için erteledim durdum. Sonbahar gibi güzel bir konu olunca malzememiz de varken denemeye karar verdim ve iyi ki de yapmışım Almina başından ayrılmadı :)

Havuzun içinde:
 • Sonbahar yaprakları
 • Sonbahar renklerinde düğmeler, boncuklar
 • yapay elma, böğürtlen, mantar, yaprak, ayçiçeği,
 • bahçevan
 • kirpi, sincap
 • gerçek meşe palamudu, ceviz, fındık
Sensory Tub tam bir Montessori aktivitesi sayılmamakla birlikte, çocukların duyu gelişiminde önemli bir aktivite olduğunu düşünüyorum. Almina da keyifli vakit geçirdiği için de devam edeceğiz. Son günlerde favorisi büyüteç. Elinden hiç düşmüyor. Hal böyle olunca havuzumuzun yanına bir de büyütecimizi koyduk ve inceleme başladı. En ilgisini çeken şey meşe palamudu oldu. Zor bir kelime olduğu için "Meş" demeyi tercih etti. Kirpi de favori hayvanı onunla da yakından ilgilendi.-Yorumlarınız için teşekkürler-

5 yorum:

 1. Nasıl da bilmiş bilmiş inceliyor büyüteçiyle. :)

  YanıtlaSil
 2. Bayılıyorum bu kutuları gördükçe yabancı sitelerde ama hazırlamaya çok üşeniyorum ya :) Kızımı alıp alıp ormanlık alanlara götürüyorum, yaprakalrı hışırdatıp meşe palamudu topluyoruz. Umarım bu tür aktivitelerin yerine geçiyordur.

  YanıtlaSil
 3. Gizem; teşekkürler :)

  Çok Bilmiş; sizin yaptığınız da süper bir aktivite. Ancak hazırlık aşaması o kadar keyifliydi ki bir denemenizi öneririm :)

  Sevgiler...

  YanıtlaSil
 4. Çok beğendim umarım ben de böyle bir duyusal havuz yapabilirim çok beğendim dün eşime söyledim büyüteç aldık biz de Öykü Duru'ya çok ilgisini çekti
  her gün blogunuzu inceliyorum notlar alıyorum bizim için büyük bir ilham kaynağısınız size ve Almina'ya sevgiler...

  YanıtlaSil
 5. Sevgili Öykü Duru'nun annesi çok mutlu oluyorum böyle yorumlara Sevgiler kolay gelsin size duyusal havuzunuzda :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...