23 Kasım 2011 Çarşamba

Almina'nın Kitapları 28: Müzisyen İnek Sırma


Sırma uzun süredir listemizdeydi. Sevgili Selcen'de tavsiye etmişti. Kasım ayında aktivite konumuz çiftlik olunca Sırma'da kitaplığımızda yerini aldı. Kitap çok güzel, ahenkli ve resimleri kocaman.

Sırma müzik konusunda çok yetenekli bir inektir. Ailesi ve arkadaşları onun müziğini dinlemekten büyük keyif alır. Bir gün Sırma bir yarışmanın yapılacağını öğrenir ve şansını denemek ister. Ailesi ve arkadaşları bu karar karşısında üzülürler çünkü Sırma'dan ayrılmak istemezler. Yaşlı at Toros, Sırma'ya destek olur. İkna olan ailesi ve arkadaşları Sırma'yı uğurlarlar. Sırma büyük şehre gelince hemen kendine bir şehir planı ve gazete alır ve ilanları incelemeye başlar. İlk gittiği ilan "Işıldayan Gülümseme Orkestrası" olur. Otoburları almadıklarını söylerler ancak Sırma'nın bir inek olduğunu görünce davet ederler. Sırma hemen oradan uzaklaşır zira bu orkestra büyük kedilerden oluşmaktadır. Sırma daha dikkatli olmaya karar verir. Ancak gittiği tüm orkestralarda onlardan olmadıkları nedeniyle geri çevrilir. Sırma kızar, üzülür bu ayrımcılık karşısında. Üzgün üzgün otururken garson Çaka ne olduğunu sorar ve Sırma başından geçenleri anlatır. Çaka "Ben de müzisyenim benim de aynı şeyler geldi başıma" der Sırma "Neden biz kendi orkestramızı kurmuyoruz" der ve hemen harekete geçerler. Ayrım yapmadan sadece yeteneklerine göre seçerler müzisyenleri ve yarışmayı kazanırlar.

Müzisyen İnek Sırma
Yazan ve resimleyen: Geoffroy de Pennart
Kır Çiçeği Yayınları
+3

4 yorum:

  1. Ayrıca çok şirin detaylar var kitabı okurken Ekin'in keşfettiği. Biz okurken bu detayları da konuşuyoruz :) (birdolapkitapta da bunlardan bahsedilmişti) Çok sevdiğimiz bir kitap, dili de çizimleri de çok çok güzel :) Size iyi okumalar ;)

    YanıtlaSil
  2. :) teşekkürler Sevgili Berna

    YanıtlaSil
  3. bizimde listemizde olan ama bir türlü alamadığımız bir kitap..umarım kısa zamanda alırız..çok hoşmuş..size iyi okumalar...sevgiler :)))

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...