16 Kasım 2011 Çarşamba

Sanat ve Müzik Aktiviteleri: Çiftlik


˜ SANAT   

OYUN HAMURUNDAN ÖRDEKAlmina çok seviyor oyun hamuru hangi çocuk sevmez ki. Bu sefer daha gerçekçi olsun diye biraz anne yardımıyla güzel bir ördek yaptık.


MISIR TANELERİYLE MISIR
  Almina mısır tanelerini çok sevdi Duyusal Havuzdaki mısırlarla çok güzel vakit geçirdi. Böyle olunca bir de sanat çalışması yaptık. Önce delgeç ile sarı yuvarlaklar keserek bu çalışmayı yapmayı düşünmüştüm ancak dediğim gibi mısır taneleri hoşuna gidince planda minik bir değişiklik oldu. 

PAMUK KUZU 
 


Yumuşacık bir kuzu yaptık pamuklarla.  


ÇIKARTMALARLA ÇİFTLİK


 
Melissa&Doug'un bu çıkartmaları çok güzel birbirinden farklı pek çok konunun çıkartmaları mevcut. Almina tam bir çıkartma düşkünü. En son bacaklarına bile yapıştırarak olaya değişik bir boyut kattı. Neyse bu çıkartmaları yeşil karton üzerine yapıştırdı ve güzel bir çiftlik yaptı.  


˜ MÜZİK   

 

Çiftlik diyince her Türk çocuğunun aklına ilk gelen şarkı malum "Ali Baba'nın Çiftliği"dir. Zaten Almina'nın Çocuk şarkıları CD'sinde de bu şarkı yer alınca bu şarkıyı seçtik bu ay. Şarkıyı dinlerken sesleri taklit etmeye çalışması çok hoşuma gidiyor. 
Şarkı sözleri dosyasını  https://docs.google.com/open?id=0B5ToKLGMPx4SOWI3YmU2M2QtMDMzZC00MDNmLTlkYWYtNWYwZDZlOGM1MDY4 bu adresten indirebilirsiniz.

4 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...