25 Ocak 2012 Çarşamba

Almina'nın Kitapları 37: Bir Kar Masalı


Kendim de blogger olduğum için blogları ve bloggerları çok seviyorum. Çünkü takdire şayan şeyler oluyor bu dünyada. Bunun en güzel örneği herkesin bildiği üzere Bir Kar Masalı. Bu kitabı Esra Özümüztoprak yazdı, OİP çizdi ve Özgür Anne iPad uygulaması ve E - Kitabını yaptı. İlk olarak bu haliyle karşımıza çıkmıştı Kar Masalı. Daha sonra kitap haliyle de raflarda yerini aldı. Hemen almış olmama rağmen bir süre beklettim kitabı, kışın gelmesini bekliyordum Almina ile tanıştırmak için. Ocak ayı gelip çatınca, kış aktivitelerimizi yapmaya başlayınca gizlendiği yerden çıktı Kar Masalı ve çok sevildi.

Öykü bir sabah Emi'nin ablası Küpeli'yi heyecalı bir şekilde uyandırmasıyla başlıyor. Uykusundan uyanan Küpeli camdan dışarı baktığında anlıyor Emi'nin heyecanını. Her yer bembeyaz olmuş. Hemen hazırlanıp dışarı çıkan Emi ve Küpeli karın keyfini çıkarırlar. Ancak Emi'yi güzel bir sürpriz beklemektedir.

Hala Bir Kar Masalı ile tanışmadıysanız bu soğuk günleri kaçırmayın hemen alın ve okuyun. Bu yalın, naif öykünün tadını çıkarın.


Bir Kar Masalı
Esra Özümüztoprak
Dünya Ağacı Yayınları
+31 yorum:

  1. iPhone versiyonunu indirdik biz de, seviyor kizim her ne kadar henuz kar ile tanisamamis olsa da...
    Bir de size Elephant's Bath'i tavsiye edebilirim, onu da seviyorlar :D

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...