5 Nisan 2012 Perşembe

Bitki Avı


Bahar gelse de yapsak dediğim bir aktivite idi bitki avı. Sakla bul çekmecemizde duran yumurta kutumuzun içini evimizin etrafında bulabileceğimiz renklerde boyadık. 

Daha sonra bahçeye indik hem bitkileri inceledik, hem de kutumuzdaki renklere uyan bitkileri topladık. Çok eğlenceli ve keyifli bir keşif oldu. Almina şimdi ne zaman parka gitsek "Büyütecimi alayım" diyor :) 

4 yorum:

 1. süpeeerrr, bayıldımmmm

  YanıtlaSil
 2. çok güzel...deneyelim bizde...

  YanıtlaSil
 3. minik elli kurabiye seni.. çok güzel bir aktivite bu. biz de okulda daha fazla renk ile olanı kartondan kendi hazırladığımız kutuda yapmıştık. doğada bazı reklerde çiçek ot böcek..vs bulamayan çocuklar çevreye atıan ambalaj kagıtlarını alıp alamayacakarını sormuşlardı .. çok vahim durumumuz. Herşey bu kadar gelişirken niye hala çevremizi doğamıı sevmiyor sevemiyoruz diye düşünüyorum da..

  YanıtlaSil
 4. tüm güzel yorumlara teşekkür ederim

  Sevgili Feride kesinlikle çok kötü bir durum bu. Bu sene kelebekler bile azalmış gibi görünüyor, doğaya karşı bu kadar hoyrat olmak bindiğimiz dalı kesmekten başka bir şey değil. Her şeyden önce yavrularımıza doğaya saygılı davranmayı öğretmeliyiz. Tenefüsde onlara bahçedeki çöpleri toplatmak yerine.

  Sevgiler

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...