8 Haziran 2012 Cuma

Almina'nın Kitapları 55: İlk Okuma Kurbağalar


Eğer Gölde kitabını seviyorsanız bu kitabı da seversiniz. Kurbağalar hakkında çok daha detaylı ve ilginç bilginin yer aldığı kitap tüm küçük meraklılara hitap ediyor. Bu ay Göl konusunu işlediğimiz için sıkça okuduk ve inceledik. 

İribaşlar kurbağaya nasıl dönüşür? Dünyanın en büyük ve en küçük kurbağası hangisidir? Kurbağalar nasıl sinek yakalar? Yem olmamak için neler yapar? Gibi kurbağa yaşamına ilişkin pek çok ilginç sorunun cevabı bu güzel kitapta. İlk Okuma Kurbağalar
Anna Milbourne
TÜBİTAK
+3

4 yorum:

 1. mmm ilgilerini çekiyor demekki böyle kitaplar.Biz şu an sadece resimlerine bakıyoruz ya sanki o günler hiç gelmeyecekmiş gibi:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) hemen geliyor merak etmeyin
   Sevgiler

   Sil
  2. merhaba deniz hanım.
   sizden rica etsem Alminanın günlük programını yazabilir misiniz?
   yani hangi saatte ne yapar?bu aktiviteler ayrı ayr ısaatlerde mı yapılır?hepsi beraber mi?yoksa sadece günde bir aktivite mi?vs şeklinde yazabilirseniz çok memnun olurum..
   sevgiler..
   betül..

   Sil
  3. Sevgili Betül aslında öyle rutinimiz yok. Hafta sonu birlikte birşeyler yapabiliyoruz. Hafta sonuda o günkü programımıza göre şekilleniyor. Ancak genel olarak sabah kahvaltıdan sonra sanat çalışmaları yapıyoruz. Öğle yemeği ve öğle uykusundan sonra günlük yaşam becerileri ve duyusal çalışmalar, akşam yemeğinden sonra da müzik dinliyoruz. Dediğim gibi bunlar rutin değil genelde spontan olarak gelişiyor. Örneğin "Almina bugün seninle ... çalışmak istiyorum" dediğimde "hayır anne ben .... istiyorum" dediği anda değiştiriyoruz. Burada tek söyleyebileceğim şey duyusal çalışmaları yaparken yorgun ve uykusuz olmaması. Diğerlerinin ne zaman isterse kurabiyeniz o zaman yapabilirsiniz. Sevgiler

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...