5 Ocak 2013 Cumartesi

Almina'nın İngilizce Kitapları 01: Bul, Oyna, Öğren - İlk İngilizce Kelimelerim


İngilizce günümüzde malum küçük yaşlardan itibaren öğrenilmeye başlanıyor. Tüm kreşlerin programlarında yerini almış durumda. Elbette bu yaşta bir çocuğa dili tüm incelikleri ile öğretmek mümkün değil eğer anne ya da babasının ana dili değilse. Ben uzun incelemelerin sonuncunda dili öğretmekten ziyade başka bir dilin varlığını öğrenmesi ve beyni buna göre hazırlaması gerektiğine ikna oldum. Bu sebeple 3 yaşından itibaren  hem İngilizce şarkı hem de İngilizce kitaplarla bu süreci başlatık. Okulda da bir yandan İngilizce dersleri devam etmekte. Bazı Iphone uygulamaları sayesinde Almina İngilizce alfabeyi sonuna kadar sayıyor, 10’a kadar İngilizce sayabiliyor ve 3-4 şarkıyı söylüyor. Bunlar bizim isteğimiz dışında gelişti. Bugün okuldaki veli toplantımızda Almina'nın İngilizce derslerinde çok ilgili ve başarılı olduğunu da öğrendik. Bu yazıdan itibaren  Almina için aldığım İngilizce kitapları tanıtmaya çalışacağım.


Bu kitap, Almina için aldığım ilk İngilizce kitap. Fotoğraflar o kadar ilgi çekici ki erken dönemden itibaren alınabilir. Hatta önce bebeklik döneminin sonunda nesnelerin isimlerini öğrenmek için kullanılabilir. Daha sonra İngilizce için kullanılabilir. 

Kitabı aldıktan sonra Almina ile ilk çalışma yaptığımız gün hoş bir anımız var. Almina’ya “Almina look it is a duck” dedim Almina “Hayır anne o ördek” dedi :) Zaman için de alıştı ve yavaş yavaş kelimelerimiz çoğaldı.  Eğer İngilizce çalışması yapmak istiyorsanız bu kitap, kitaplığınızda olmazsa olmaz.Bul, Oyna, Öğren – İlk İngilizce Kelimelerim
Dawn Sirett
Pearson 
+3

3 yorum:

 1. İngilizce eğitim için yaşı biraz küçük değil mi? Gerçi her çocuğun gelişimi farklıdır. Almina çabuk kavrar gibi geliyor ama ben oğluma bir kaç yıl sonra ancak öğretmeye başlayacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Elif ikinci dil için ideal yaş 3-6 yaş arası diyor uzmanlar ama yazıda da belirttiğim gibi dili öğretmekten çok başka bir dilin varlığını bilmesi esas olan. Hatta Almina biraz daha büyüsün ona Latince ve Klasik Yunanca da öğretmek istiyorum. Uzmanlığım bu diller :)

   Sil
 2. bizde 2 yaşından beri hergun ingilizce saati olarak uyguladıgımız dersler(ev okulu) sayesinde akif tüm renkler sayılar 1-10 arası,hayvanlarr meyveler, vucudumuz,ve bazı kalıpları biliyor.vucudumuziçin head and shoulders şarkısı muhteşem:)
  bu kitapla birlikde de çok kelime öğrendik diyebilirim ama biz en çok benm kendi hazırladıgım flash cardlarla öğrendik. görsellik çok etkili oldugu için..birde sevgili deniz sana tavsiyem eger digiturk varsa kaşif dora var nick junior kanalında..ordada ingilizce kelimeler ögreniyorlar..

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...