18 Kasım 2014 Salı

Haftalık Plan


İyisi mi ben yazmaya sondan başlayayım :)  Önce kısa bir özet: Almina büyüdü 5 yaşında ve hazırlık sınıfında bu sene. Okul iki senedir daha yoğun geçiyor. Biraz bu nedenle ben de evde yoğun bir aktivite programı uygulamıyorum. Biraz spontane şeyler yapıyoruz. Bu yazamadığım dönemde ise bol bol kitap çalışması yaptık. O kısıma geleceğim inşallah. Bu sene Almina'ya okuldan da ödev veriliyor. Pazar günleri genelde bu ödevleri hazırlamakla geçiyor günlerimiz. Bol bol tiyatroya gidiyoruz. Almina tiyatroyu çok seviyor. 

Çocukları ilkokul 1. sınıfa başlayan arkadaşlarım biraz gözümü korkuttu. "Elalar eleleler laleler" ile kafayı bozmuş durumdalarmış. Bu nedenle ben de biraz daha hazırlık yapalım diye düşündüm. Artık daha programlı çalışalım diye de minik bir program hazırladım. 

Tabii bu programda serbest oyun (18.00-18.30 ve 20.30-21.00) ve televizyon izleme (18.30 Heidi - 19.00 Mister Maker) zamanlarını da atlamıyoruz. Onlar da lazım. Almina'yı da bunaltmadan 1 saatlik bir zamanda (19.30- 20.30) minik çalışmalar yapıyoruz. Bu hafta ile birlikte biraz daha sistemli ve önceden belirlenmiş bir program hazırladım: 

  • Pazartesileri yazma ve harf çalışmaları 
  • Salı günleri İngilizce ve o haftanın temasına uygun çalışmalar
  • Çarşamba günleri katamino, puzzle gibi aile oyunları
  • Perşembe Almanca ve haftanın temasına uygun çalışmalar
  • Cuma günleri aile film gecemiz. 
  • Cumartesi günleri sanat çalışması 
  • Pazar günleri ödevlerimizi hazırlama.


Bu hafta temamız dinozor. Aslında duyusal havuzu yapalı uzun süre oldu ama Almina hiç bıkmadı hala oynamaya devam ediyor. Dinozor konulu kitaplarımızı da okuyoruz.

İngilizce ve Almanca çalışmalarımız okulda işledikleri kitabın interaktif cd'si, videolar, şarkılar ve kitap okuma olarak gerçekleşiyor. 

Aile oyun gecesinde bu hafta katamino oynayacağız. 

Cuma geceleri sinema gecemiz bu hafta sırada çok sevdiğim "Oz Büyücüsü" var. Almina'nın da bir an önce tanışmasını istiyorum bu film ile. 

Cumartesi günü sanat çalışması yapacağız. 

Sizde ne var ne yok. Bu arada tez yazmaya başladım. O da ayrı bir yoğunluk benim için ama tabii Kurabiyemi ihmal etmemeye çalışıyorum. 

Sevgiler 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...